Ettevõttest

AS Silikaat toodab ehitusmaterjale ning kaevandab üleriigilise tähtsusega Saku-Männiku liivamaardlas ehitusliiva ja maa-ainest Männiku liivakarjääri 356,32 ha suuruselt mäeeraldisel. AS Silikaat teostab nii maapealset kui ka veealust kaevandamist. 
Loodus- ja eriti elamissõbralikkue silikaatkive kasutatakse laialdaselt elamute, ühiskondlike hoonete ning tööstusrajatiste ehitamisel. Lisaks silikaattellistele toodetakse hoonete fassaadide tarbeks klombitud, lõhestatud ja muul viisil vääristatud silikaatkive. Kivide kasutamiseks ja sidumiseks ehitusprotsessis toodetakse erinevaid ehitussegusid. Silikaatkivi pikaealisuse ja vastupidavuse näiteks on Rahvusooperi Estonia hoone (1910) ja Baltimaade kõrgeima mäe tippu rajatud Suure Munamäe vaatetorn (1939). AS Silikaat on ainuke tehas Eestis, mis toodab silikaattelliseid ja -plokke.

laupaevak002AS Silikaat kaevandusalal on leitud I, II ja III kategooria kaitsealuseid liike. Ettevõte on järginud teadlaste soovitusi haruldaste liikide elupaikade säilitamisel ja uute rajamisel. Näiteks on kivisisalikele rajatud ligi 30 ha suurusel alal 7,5 km jooksuradasid. Teadaolevalt on tegemist pindalaliselt suurima ja kalleima keskkonnakaitselise ettevõtmisega väljaspool mäeeraldiste piire.

Ettevõtte visiooniks on jätkuvalt väärtustada elu kvaliteeti.

Ettevõtte missiooniks on olla ajalooliste püsiväärtuste hoidja ja turvaliste traditsioonide kandja, pakkudes põhjamaisesse kliimasse sobivaimat ehitusmaterjali elukestvate ehitiste rajamiseks

100 aastat kindlat kivi!